Visas mājas guļamistabas no visām istabām, iespējams, ir vienīgā, kurā jūs pavadāt laiku, kad ir pilnīgi tumšs, pilnīgi gaišs un pilnīgi starp tiem.
Tāpēc ir svarīgi guļamistabas apgaismojumu izveidot pareizi, lai tā būtu ērta vieta, kur jūs varat atpūsties naktī, katru rītu piecelties un spīdēt, un turpināt dienas darbus.
Sagatavojām šo guļamistabas apgaismojuma rokasgrāmatu, lai iemācītu, kā pareizi apgaismot guļamistabu. Pirmajā daļā ir aplūkoti daži pamata padomi par guļamistabas apgaismojumu un parādīts, kā organizēt apgaismojumu, izmantojot noskaņu, akcentu un uzdevumu apgaismojumu.
Lai uzzinātu galvenos kritērijus, meklējot lustru, skatiet mūsu rakstu par : kā izvēlēties lustru .
Mēs arī palīdzēsim jums izvēlēties b piemērotās spuldzes jūsu telpai, lai to spilgtums un krāsa perfekti atbilstu jūsu istabai.
Mūsu ceļveža par guļamistabas apgaismojumu otrā daļa ir jautājumi un atbildes ar mūsu viesi, kuru sauksim par Polu un kurš, pazīstams ar savu spēju apvienot vintage un mūsdienīgu dekoru, dalās savos noslēpumos par labi apgaismotu, funkcionālu un relaksējošu modernu guļamistabu.
Lai izveidotu labāko apgaismojumu savā guļamistabā, galvenais ir zināt, kā organizēt apgaismojumu. Tas nozīmē atrast pareizo līdzsvaru starp apkārtējās vides apgaismojumu, uzdevumu apgaismojumu un akcentējošo apgaismojumu. Izveidojot šo līdzsvaru, jūs varēsiet izveidot piemērotu apgaismojumu katrai noskaņai un aktivitātei, izmantojot tikai vienu slēdzi.
Apkārtējais apgaismojums
Atkarībā no vispārējā līdz detalizētajam apgaismojumam jūs vēlaties organizēt apgaismojuma slāņus atbilstoši tam, ko plānojat regulāri darīt savā telpā. Lai sāktu, sāciet ar apgaismojuma bāzes izveidi, izmantojot apkārtējās vides jeb vispārējo apgaismojumu.
Apmierinošs apkārtējās vides apgaismojums ietver dienas gaismu caur lieliem logiem vai jumta logiem vai mākslīgo apgaismojumu; jebko, kas nodrošina pietiekamu gaismas daudzumu vispārējiem uzdevumiem, piemēram, tīrīšanai, apģērbu locīšanai un gultas sagatavošanai.
Ja runa ir par mākslīgo apgaismojumu, tad apkārtējo gaismu vislabāk panākt ar griestu gaismām (piemēram, ieplauktu griestu gaismām , lustrām, piekaramajiem gaismekļiem u. c.). Šie divi apgaismojuma veidi nodrošina pietiekami daudz gaismas darbībām, kas to neprasa. tā nav spilgta, koncentrēta gaisma.
Ja vēlaties uz to ķerties, tad nekautrējieties pārlūkot mūsu guļamistabas lustras kolekciju, kurā atradīsiet dažādu stilu lustras.
Uzdevumu apgaismojums
Ja plānojat veikt darbības, kas prasa lielāku koncentrēšanos, piemēram, lasīt, strādāt vai uzklāt grimu, apsveriet iespēju vispārējam apgaismojumam pievienot slāņveida uzdevumu apgaismojumu.
Koncentrētam apgaismojumam nav jāaprobežojas tikai ar tradicionālo galda apgaismojumu. Padomājiet par naktslampiņām pie gultas, zemiem piekarināmiem gaismekļiem abpus gultai, sienas lampām, sienas lampām abpus galvgalim vai citiem virziena gaismekļiem virs tā.
Šādā ziņā naktslampiņai būtībā var būt jebkura forma, ja vien tā nodrošina pietiekamu apgaismojumu ilgstošai koncentrēšanās iespējai. Papildus dizainam un izvietojumam uzdevumu lampas funkcionalitāti ietver arī tās spuldze (par to vēlāk).
Akcenta apgaismojums
Akcenta apgaismojums ir paredzēts, lai pievērstu uzmanību un izceltu elementus – piemēram, mākslas darbus – konkrētā telpā. Guļamistabā akcenta apgaismojums pats par sevi var darboties kā aptumšota apkārtējās vides apgaismojuma versija, kas rada patīkamu mirdzumu un siltu atmosfēru.
Izmantojot iebūvētu guļamistabas apgaismojumu, sienas brānus, lentveida lampas vai citus ķermeņus, šo funkcionalitāti var iekļaut guļamistabas apgaismojuma dizainā.
Dimmeri
dimmeriem ir svarīga loma guļamistabas apgaismojuma dizainā. Dimmeri ne tikai ļauj pievienot papildu dimensiju telpas videi, bet arī pēc būtības ir daudzfunkcionāli.
No zema spilgtuma līdz maksimālam spilgtumam – dimmeris var apmierināt daudzas apgaismojuma vajadzības. Maksimālā spilgtumā dimmeris ir piemērots vispārējam apgaismojumam, savukārt ar zemāku spilgtumu tas palīdz radīt noskaņu.
Tā kā dimmeri ir viegli uzstādāmi (un, ja vien to atļauj spuldzes tips), jebkurš gaismeklis var pildīt daudzfunkcionālu funkciju.
Izvēlēties pareizo spuldzi
Spuldze
Ierīkojot guļamistabas apgaismojumu, ir jāņem vērā arī spuldzes tips, ko izmantosiet katram gaismas ķermenim. Atkarībā no gaismas intensitātes un izstarotās krāsas spuldze var pozitīvi vai negatīvi ietekmēt jūsu darbību aktivitātes laikā un pēc tās.
Bet pirms meklējat vecu spuldzīti, jums jānosaka vēlamais spilgtums jeb gaismas plūsmas līmenis. Lai gan ieteicamās gaismas lūmena vērtības guļamistabai svārstās no 2000 līdz 4000, tas ir subjektīvs lēmums, kas mainās atkarībā no tā, kādu noskaņu vēlaties telpā.
Kad esat noteicis spuldzes maksimālo gaismas jaudu, jānosaka, vai vēlamā spuldzes tipa spuldze ir regulējama. Kompaktās luminiscences spuldzes (jeb CFL) ir grūti regulēt ar standarta reostatslēgu, tāpat kā dažas zemsprieguma LED . Šādos gadījumos jums būs nepieciešami īpaši dimmeri, kas nodrošina vienmērīgu regulēšanu bez mirgošanas un blīkšķināšanas.
Krāsa
Gaismas krāsai ir svarīga nozīme, lai atbalstītu noteiktas darbības. Vispirms apsveriet spuldzes veidu: kvēlspuldzes / halogēna spuldzes parasti izstaro maigu baltu mirdzumu, kompaktās dienasgaismas spuldzes parasti izstaro daudz zilas krāsas (lai gan tās ir attīstījušās, lai aptvertu plašāku krāsu spektru), savukārt LED spuldzes var aptvert visu krāsu temperatūru diapazonu.
Tā kā ir pierādīts, ka baltā un zilā gaismas krāsa veicina modrību, apgaismojumu ar šiem toņiem vislabāk izmantot kopā ar uzdevumu vai virziena apgaismojumu, lai atbalstītu mērķtiecīgas darbības.
Ja zilā un baltā gaisma palielina modrību un pēc tam nomāc melatonīna (jeb miegu veicinošo hormonu) veidošanos, tās nav ideāli piemērotas, ja pēc garas darba dienas mēģināt atpūsties guļamistabā.
Toties apgaismojums, kas izkliedē siltākas krāsas (piemēram, dzelteno), netraucē melatonīna veidošanos. Tāpēc siltāks apgaismojums ir ideāli piemērots tādām guļamistabas darbībām kā lasīšana, televīzijas skatīšanās vai vienkārši atpūta.
Attīstoties guļamistabas funkcijām, ir nepieciešams atbilstošs apgaismojums, lai tās atbalstītu. Starp pareizajiem apgaismojuma slāņiem, dimmeriem un spuldzēm šo aspektu koncentrēšana ir drošs veids, kā nodrošināt komfortablu apgaismojumu telpā. Tāpēc esiet radoši un izvēlieties nepieciešamos gaismekļus, lai šeit panāktu vēlamo telpas apgaismojuma shēmu.
Ekspertu padomi par guļamistabas apgaismojumu ar interjera dizaineru Paulu
Tagad, kad esam aplūkojuši gaismas izkārtojuma pamatus, ir laiks ienirt guļamistabas apgaismojuma dizainā, izmantojot Pola ekspertu padomus.
Kā izveidot modernu apgaismojuma plānu savai guļamistabai?
Pols: Es esmu arhitekts, tāpēc mēs sākam ar mēbeļu dizainu un izmērām visu līdz pat kontaktligzdām. Ja pie sienām ir artiermāksla, uzstāda prožektorus pie griestiem, divas pēdas no sienas, ja tie ir standarta astoņu pēdu griesti, vai tālāk, ja griesti ir augstāki.
Jūs vēlaties, lai gaisma nokristu acu augstumā, kur ir iekārts darbs. Ja mēs izmantojam uzkarināmo vai daļēji iebūvēto griestu gaismu, tā parasti atrodas istabas centrā, bieži virs gultas. Tāpēc mēs cenšamies to nenovietot pārāk zemu, parasti 15-20 cm no griestiem.
Man patīk izmantot diezgan lielus rāmjus – mana filozofija ir tāda, ka modernā dizaina elementiem arvien vairāk un vairāk ir lielāka ietekme. Es neizmantoju daudz mazu vai standarta izmēru rāmju. Man tie izskatās, it kā tie gulētu plakani vai izskatītos kā nieciņi. Es dodu priekšroku lietām, kurām ir atbilstošs izskats, izmērs un mērogs.
Vai guļamistabas apgaismojumam ir svarīga simetrija?
Pols: Nē. Bet ir līdzsvars un gaismas slāņošana. Man patīk dažādi gaismekļu veidi. Piemēram, es varu novietot stāvlampu blakus krēslam, galda lampas abās gultas pusēs un dekoratīvo gaismu uz kumodes. Es vienmēr cenšos, lai būtu kaut kas ar ēnu, kas piešķirs siltu mirdzumu visam interjeram.
Ir arī netiešā apgaismojuma avoti , piemēram, brāļi, kas atstaro gaismu no sienas, karnīzes, kas berzējas pret griestiem vai kādu arhitektonisku elementu, vai lampas vai prožektori pie mākslas darbiem. ‘māksla.
Tiecas pārvietot acis pa istabu, nevis koncentrēties tikai uz gultu. Ieviešot gaismu dažādos stūros, jūs radīsiet sajūtu, ka telpa ir lielāka un līdzsvarotāka. Mērķis nav vienmērīgi izgaismot telpu, bet gan izgaismot telpu interesantos veidos, lai acs klīst no viena gaismekļa uz nākamo.
Lai radītu patīkamu kopējo atmosfēru, es izmantotu šādu apgaismojuma veidu kombināciju: blakus krēslam stūrī novietotu stāvlampu, bet piekaramais gaismeklis būtu piekārts apmēram 18-24 cm augstumā no griestiem, līdzīgi kā vitrīna. Es to papildinātu ar pāri naktslampiņām.
Šobrīd daudzas guļamistabas ir ne tikai vieta, kur gulēt, bet arī vieta, kur strādāt, lasīt un pavadīt laiku kopā ar ģimeni.
Kā apgaismojums var palīdzēt vienā telpā izvietot visas šīs aktivitātes?
Pauls: Galvenais ir elastīgums un iespēja kontrolēt apgaismojuma līmeni, lai, ja kāds vēlas gulēt, bet kāds strādāt, to varētu darīt. Katrā telpā izmantojiet atšķirīgu apgaismojumu, nevis vienu lielu griestu gaismu. Birojā izmantojiet gan darba gaismu, gan griestu gaismu, lai apgaismotu visu telpu; tā jums būs izvēles iespējas.
Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties nakts apgaismojumu?
Pols: Ja jūsu lasāmvieta ir galda lampa, izvēlieties gaišu abažūru. Melns vai tumši pelēks tonis var izskatīties forši, bet, ja tas nespīdēs ar gaismu, jūs nevarēsiet lasīt blakus.
Ja esat nopietns lasītājs, izvēlieties uzdevumu lampu ar grozāmu roku, kas ir vertikāli un horizontāli regulējams, lai nodrošinātu maksimālu elastību. Bet, ja daudz nelasāt vai lasāt tikai uz iPad, spilgtā gaisma nav tik svarīga, varat izvēlēties kaut ko skulpturālāku, piemēram, pūsta stikla lampu.
Maigs mirdzums naktī būs nomierinošs un neticami silts.
Kādas ir labas alternatīvas galda lampām naktsgaismas nodrošināšanai?
Pols: Mēs dažkārt uz naktsgaldiņiem piekarinām piekaramos gaismekļus. Tas ir labs variants, īpaši mazās telpās, jo tie neaizņem vietu uz galda. Taču tas vairāk attiecas uz noskaņas apgaismojumu, nevis uz lasīšanu.
Vai ir lietas, no kurām vajadzētu izvairīties, apgaismojot guļamistabu?
Pols: Bieži pieļauta kļūda ir uzstādīt tikai piekaramos kanniņus – vai arī pārāk daudz. Viss saplacinās, tam nav dimensijas un tas ir nelaipni – izskatās vecāks un slaidāks.
Kā ir ar brāzmām guļamistabā?
Pols: Lai lasītu, man patīk brāļi ar grozāmām rokām. Dažreiz es izmantoju brānus, lai flanķētu durvis vai kādu arhitektonisku elementu, piemēram, sienu starp diviem logiem. Tos var izmantot gar koridoru, kas ved no guļamistabas uz vannas istabu. Skulpturālākus brānus var izmantot atsevišķi kā dekoratīvu elementu telpā.
Kā iestrādāt mūsdienīgu apgaismojumu tradicionālākā guļamistabā?
Pols: Viss ir jāmaisa. Jums ir divas iespējas: vai nu izvēlaties spēcīgu izteiksmīgu elementu – mūsdienīgu rāmi istabas vidū, kam piemīt mērogs un klātbūtne un kas nepārprotami ir anomālija, kas lauž noteikumus.
vai arī jūs ieviešat modernas gaismas, lai radītu ritmu un iemācītu skatienam, ka šīs jaunās dizaina valodas ieviešana ir apzināts solis, nevis kļūda vai vientuļš atlikums. Visefektīvākie materiāli ir dabiski, ar faktūru un neregulāri, piemēram, koks, alabastrs, dabiskais akmens, atmosfēras izturēti metāli un lins. Hroms un balts stikls šāda veida dekorā var izskatīties auksti.