Kā izvēlēties lustru

Vai jūs meklējat gaismu, kas padarītu jūsu mājokli draudzīgāku, jūsu ēdamistabu vai piešķirtu raksturu kādai citai jūsu mājas telpai, lustras ir piemērota izvēle.

Ir daudz lustru stilu, no kuriem var izvēlēties. To vidū ir modernas, mūsdienīgas un tradicionālas lustras. Papildus izmantotajiem materiāliem ir arī vairāki citi aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties lustru. Tie ir izmērs, gaismas jauda, gaismas avota veids, aptumšošanas iespējas un daudz kas cits.

Šeit ir mūsu padomi, kā atrast lustru, kas būs ideāli piemērota jūsu interjeram.

Lapu lustra

Lustre en Feuilles Fogli

Uz ko man būtu jāpievērš uzmanība, meklējot ideālo lustru?

Papildus stilam, izvēloties lustru, jāņem vērā trīs faktori, kas ir šādi: izmērs, gaismas izstarošanas virziens un vadība.

Nepareiza izmēra lustra var ietekmēt telpas telpas izskatu. Piemēram, 80 cm augsta lustra, kas piekārta telpas vidū ar 2,5 m augstiem griestiem, var radīt iespaidu, ka tā ir ļoti zema. Ja rodas šaubas, labāk izvēlēties lielāko izmēru, jo lustras ir izteiksmīgi elementi.

Lustru kolekcija
Izmantojiet tālāk minēto „īkšķa noteikumu”, lai pielāgotu savu lustru tā, lai tā būtu telpas centrālais punkts (ja tā nav uzstādīta virs galda vai letes).

Izmēriet telpas garumu un platumu m. Saskaitiet šos divus skaitļus kopā. Šo divu skaitļu summai jābūt vienādai ar jūsu lustras diametru cm.

Tas ir tikai orientējošs rādītājs, taču tas ir sākumpunkts. Izmēģiniet mūsu lustras izmēra noteikšanas rīku, lai viegli atrastu jūsu telpai piemēroto lustras izmēru.

Jums arī jāpārliecinās, ka gaisma, kas iziet no gaismekļa, nav uzkrītoša. Nav nekā sliktāka kā sēdēt pie ēdamistabas galda ar spilgtas spuldzes spīdumu sejā.

Kur iet gaisma? Vai spuldzes ir paslēptas vai atklātas? Ja spuldzes ir atklātas, jāapsver iespēja lustru aprīkot ar gaismas regulētāju, lai kontrolētu gaismas intensitāti.

Sputnik lustra Lustra Sputnik Vintage

Ja es vēlos iegūt modernu vai mūsdienīgu izskatu, uz kurām apgaismojuma tendencēm man vajadzētu koncentrēties?

Lai iegūtu modernāku izskatu un dizainu, izvēlieties satīna niķeļa vai hroma apdari. Bronzas apdare ir biežāk sastopama pārejas apgaismojumam, kas apvieno tradicionālā un modernā dizaina elementus.

Modernā dizaina risinājumos ir tendence izvēlēties hromu un satīna niķeli. Meklējiet arī tīras līnijas un minimālu apdari. Atcerieties, ka lustras apdarei un materiāliem ir jāpapildina arī pārējā apdare jūsu telpā.

Cik lielai jābūt lustrai ēdamistabā?

Lustru izmēri tiek noteikti atkarībā no to diametra un augstuma. Lielumu var ietekmēt arī spuldžu skaits. Es iesaku, lai lustras diametram būtu puse līdz divas trešdaļas no ēdamistabas galda platuma. Mūsdienās vidējai ēdamistabas lustrai ir četras līdz sešas spuldzes, un tās diametrs ir no 65 līdz 75 cm.

Pirms pirkšanas ņemiet vērā arī griestu augstumu un lustras augstumu. Lustra būtu jānovieto 76 līdz 91 cm attālumā starp galda virsmu un gaismekļa apakšējo daļu. Pārāk augsta lustra gandrīz nokritīs uz galda virsmas! Tomēr, ja griesti ir augsti, divlīmeņu vai trīslīmeņu modelis var būt ļoti efektīvs.

Vai mana lustra būs pietiekami spilgta, lai apgaismotu visu telpu? Cik daudz gaismas man īsti vajadzētu sagaidīt no savas lustras?

Lustras ir dekoratīvi gaismekļi, kas paredzēti, lai piešķirtu stilu un atmosfēru. Tāpēc negaidiet, ka jūsu lustra kļūs par galveno gaismas avotu telpā.

Šī ir viena no lielākajām kļūdām, ko varat pieļaut, izmantojot lustru. Viena gaismas ķermeņa novietošana telpas centrā un cerība, ka tas pilnībā izgaismos telpu, ir nepietiekamas gaismas noslēpums. Ja lustras spuldzes ir atsegtas, šī problēma kļūs vēl nopietnāka, kas ir raksturīga daudzām lustrām.

Lustra vislabāk darbojas kā papildu gaismas avots, bet vislabāk to izmantot, ja tā ir iekļauta daudzslāņainā apgaismojuma sistēmā.

Piemēram, iebūvējamo kannu, sienas plauktu apgaismojuma vai sienas brāļļu iekļaušana telpā ir lielisks veids, kā uzlabot telpu un parādīt sienas, gleznas, augus utt. Galda virsmas un skapīši.

Dizaina piekaramā lustra Lustre Suspendu Dizains

Vai ir lustras, kurās izmanto modernas tehnoloģijas, piemēram, LED?

Anvolūti! Mūsdienu apgaismojuma dizaineri un ražotāji katru dienu laiž tirgū jaunas, neticamas LED lustras. LED tehnoloģija ir tik ļoti attīstījusies, ka bieži vien nav iespējams atšķirt LED lampas no tradicionālajām kvēlspuldzēm.

Vēl labāk: daži cilvēki tagad dod priekšroku LED lampām, jo tās piedāvā patiesi unikālas dizaina iespējas! LED ir tik mazas, ka dizaineriem nav jāuztraucas par gaismas avota slēpšanu. Tas nozīmē lielāku brīvību eksperimentēt ar formu, funkcijām un materiāliem.

Līdztekus dizaina elastībai citas LED apgaismojuma priekšrocības ir arī lielāka efektivitāte un uzticamība, kas ļauj ievērojami ietaupīt enerģiju un izmaksas.

Siodiodes ir piecas reizes lēnākas nekā halogēnspuldzes, patērējot 1/5 enerģijas. LED ir arī ilgāks kalpošanas laiks nekā citiem gaismas avotiem – paredzamais kalpošanas laiks ir aptuveni 50 000 stundu jeb 25 gadi, lietojot tās 5 stundas dienā.

Ja iegādājos LED lustru, vai to varēs nolaist, lai radītu romantisku atmosfēru?

Savienojumā ar saderīgiem zemsprieguma dimmeriem daudzi LED piekaramie gaismekļi ir pilnībā dimmējami, taču ne visi LED piekaramie gaismekļi ir dimmējami, tāpēc pirms iegādes vajadzētu painteresēties.

Pārbaudiet katra gaismekļa specifikācijas, pēc tam pārbaudiet ražotāja ieteikumus par saderīgu dimmeri. Ne visus dimmerus var izmantot ar visiem gaismekļiem.

Dandelion lustra

Lustre Pissenlit

Vai es varu nomainīt savu pašreizējo lustru ar LED vai CFL (kompaktās dienasgaismas spuldzi), nemainot pašu gaismekli?

Lustras modernizēšanu, lai izmantotu LED vai CFL, sauc par „modernizāciju”, un bieži, bet ne vienmēr, tā ir iespējama.

Tas ir atkarīgs no gaismekļa. Ir daudz LED un CFL spuldžu, ko var iegādāties nomaiņai, taču jāņem vērā, ka gaismas jauda var atšķirties. Ja jūsu lustra ir savienota ar reostatslēgu, iespējams, būs nepieciešams iegādāties jaunu reostatslēgu, kas ir saderīgs ar CFL vai LED spuldzēm. Atcerieties, ka reostats regulē spuldžu intensitāti, nevis gaismekli.

Plumen ir dekoratīva un jautra kompakta luminiscences spuldze, kas labi darbojas ķermeņos, kur spuldze ir redzama, bet tās trūkums ir tas, ka to nevar regulēt. Ja runa ir par dimmējamām kompaktajām luminiscences spuldzēm, man patīk šī Bulbrite, bet es to ieteiktu tikai tad, ja spuldze nav redzama gaismā gaismekļos.

Ja jūsu lustras spuldzes ir atsegtas, ir pieejamas LED spuldzes un kompaktās luminiscences spuldzes, kas var darboties, bet var arī izskatīties briesmīgi. Ja vēlaties uzstādīt kompakto luminiscences vai LED gaismu, iegādājieties vienu spuldzīti, lai redzētu, vai tā jums patīk. Pēc tam, ja vēlaties, nomainiet pārējās.

Vai es varu izmantot lustru telpā, kas nav ēdamistaba?

Dzīvojiet, protams! Lustras parasti ir sastopamas gaiteņos un oficiālās ieejās, virtuvēs, viesistabās, guļamistabās un pat vannas istabās vai tualetēs.

Arī šajā gadījumā lustras uzstādīšanas vieta ir atkarīga no telpas lieluma, griestu augstuma, gaismekļa izmēra un apkārtējā dekora. Tās var būt visur!

Vai es varu piekārt lustru virs ēdamgalda, pat ja elektrības kārba nav novietota galda centrā?

Tiks. Parasti derēs viens no diviem turpmāk minētajiem risinājumiem. Ja jums ir drywall griesti, elektriķis var pārvietot sadales kārbu, lai to centrētu uz galda.

Tā nav vienkārša operācija, jo nepieciešams arī apmetināt veco caurumu griestos. Ja jums ir betona griesti, lustru var novietot galda centrā. Tas nozīmē, ka uz galda ir jācentrē āķis, lai vadus no sadales kārbas piekārtos pie piekarināmā āķa. Var izmantot arī kabeļu pārsegu pie griestiem, lai paslēptu kabeļa izskatu.

Cik augstu man vajadzētu piekārt lustru?

Ēdamistabā mērķis ir piekārt to pietiekami zemu, lai neapžilbinātu gaismas avots, bet pietiekami augstu, lai netraucētu redzamību. Labs noteikums ir piekārt lustru tā, lai gaismas apakšdaļa būtu 76-91 cm attālumā no galda virsmas. Pielāgojiet augstumu atbilstoši savām vēlmēm vai telpas prasībām.

Vai ir vēl kādi citi faktori, kas man jāņem vērā, izvēloties lustru?

Dažreiz ir labāk negaidītais, nevis „drošais” izskats. Tikai pārliecinieties, ka jums tas patīk!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *